Misioni, Strategjia

Vizioni dhe Misioni i FIM&IF

I.1. Vizioni

Fakulteti i Inxhinierisë Matematike dhe Inxhinierisë Fizike, si njësi kryesore e UPT-së, synon të kontribuojë në zgjerimin e fushave të ekspertizës së UPT-së. Fakulteti synon përsosjen, konsolidimin e formimit akademik dhe zgjidhjen e problemeve të rëndësishme kërkimore dhe shkencore në shkallë vendi dhe rajoni në fushat e tij specifike të kërkimit.

I.2. Misioni

Fakulteti i Inxhinierisë Matematike dhe Inxhinierisë Fizike synon:

  1. Të transmetojë, të zhvillojë e të konsolidojë dijet me anën e mësimdhënies, kërkimit shkencor dhe shërbimeve si edhe të formojë specialistë të lartë në fushat e inxhinierisë matematike dhe inxhinierisë fizike, të aftë për t’u integruar në tregun të punës (të brendshëm e të jashtëm);
  2. Të ofrojë mundësi për të përfituar nga arsimi i lartë gjatë gjithë jetës;
  3. Të krijojë një ambient të përshtatshëm për lirinë e mendimit dhe të kërkimit shkencor.

Depozita në kazino Dhe Metodat E Pagesës 2023

Shumica prej nesh paguan për mallrat e blera në internet nga faqe të tilla si Allegro, Amazon dhe Ebay duke përdorur metodat e disponueshme të pagesës.

Zgjedhja e metodave të pagesës në internet varion nga kartat e kreditit dhe debitit te kuletat elektronike. Lajm i mirë është se kazinove më të mira online të pranojë një përzgjedhje të ndryshme të opsioneve të pagesës.

Ne promovojmë vetëm kazinotë më të sigurta në internet të licencuara nga autoritetet kryesore në industri.

Kjo, në kombinim me metodat më të njohura të pagesës, siguron siguri të plotë të lojës.

Metodat më të zakonshme të pagesës në kazinotë në internet i përkasin “Tre Të Mëdhenjve”: kuletat elektronike, kartat e kreditit dhe debitit.

Këtu është një listë e opsioneve të pagesave që mbulojnë të gjithë zonën e rëndësishme. https://eastbook-kasyno-online.com/platnosci/

Euteller është një ofrues finlandez i pagesave që ju lejon të bëni pagesa në internet duke përdorur bankën tuaj në internet. Euteller Kazino është sigurisht një kazino ku ju mund të bëni këto pagesa të njëjta.

Megjithatë, nuk është e mundur me euteller të rrezikoj menjëherë pa krijuar një llogari, pasi detajet e lojtarit nuk transferohen në kazino online-vetëm para.

Kjo është arsyeja pse Euteller është pak `e modës së vjetër` këto ditë. Shumica e lojtarëve janë lodhur duke futur manualisht detaje dhe duan të luajnë shpejt dhe lehtë.

Përdorimi I Euteller është i lehtë. Nëse keni paguar ndonjëherë për diçka në internet, Euteller është praktikisht në të njëjtën mënyrë. Dhe dikur ishte mënyra e preferuar e pagesës për Finlandezët në kazino.

Prandaj, nuk keni nevojë të krijoni një llogari të veçantë ose emër përdoruesi.Thjesht shkoni direkt nga dritarja e depozitave të kazinosë dhe konfirmoni pagesën me detajet tuaja bankare. Dallimi kryesor nga ofruesit e tjerë të pagesave është se euteller nuk ju drejton në faqen e vet për të konfirmuar depozitën, por gjithçka bëhet në internet vetë.

Kazino Euteller https://tuxedo.org/maksutavat/euteller/ për disa vite ka qenë një destinacion i preferuar lojrave për shumë lojtarë kazino. Kjo metodë pagese për kazinotë në internet fillimisht përfaqëson teknologjinë shtëpiake me idenë për ta bërë më të lehtë pagimin në internet. Si rezultat, kazinotë në internet kanë përdorur këtë mënyrë pagese për gati 15 vjet.

Paguani tani në një kazino online me faturën e telefonit tuaj dhe shijoni përvojën më të mirë të lojrave tani e tutje. Kazino depozitave nga faturën e telefonit celular është super e lehtë. Ju nuk keni pse të futni ndonjë kartë krediti fare ose të prisni një ditë për një transferim përmes debitimit direkt. Sot, të gjithë Të Moshës Zvicerane kanë një KARTË SIM dhe një llogari me një ofrues të telefonit celular. Kazinove Online ofrojnë mundësinë për të kapur në këtë prirje dhe të depozitave nga kazino faturën celular. Përfitimet e kazino bill celular janë të mëdha: i shpejtë, i sigurt, anonim dhe i përshtatshëm. Sidoqoftë, kazinotë në internet gjithashtu kanë disavantazhin e pagesës me telefon. Ekspertët tanë i përmendin ato në këtë artikull https://online-casino-schweiz.org/handyrechnung/.

Ideja e rimbushjes së një llogarie në një kazino Interneti të zgjedhur me një kredi të telefonit celular është, në fund të fundit, shumë e qartë dhe padyshim që shumica e njerëzve nuk e kanë problem të kujtojnë numrin e tyre të telefonit, kështu që është e lehtë të depozitosh në këtë mënyrë.

Ndërsa kalojmë gjithnjë e më shumë kohë në smartphone, ka kuptim që gjithnjë e më shumë aplikacione të lëvizin nga Pc në pajisjet mobile. Kazinove celular janë gjithashtu shumë të popullarizuara. Simplyshtë thjesht shumë e përshtatshme të nxirrni telefonin nga xhepi dhe të luani disa raunde në kazino kur ju pëlqen. Por ju mund të plotësoni llogarinë tuaj në kazino online me kredi të telefonit celular.

Të paktën në disa vende, ky është tashmë një realitet: kazinotë virtuale në MBRETËRINË e BASHKUAR, Suedi dhe Finlandë lejojnë klientët të depozitojnë me kredi të telefonit celular.

Kur shumë njerëz në të gjithë botën mendojnë për transferimet e parave në internet, ata mendojnë Për PayPal. Gjigandi i transferimit të parave hapi dyqanin e tij të parë në 1998 dhe ka qenë në biznes për më shumë se 20 vjet. Ajo ka filluar operacionet në Shtetet e Bashkuara dhe është zgjeruar në të gjitha kontinentet e botës.

Besueshmëria e PayPal ka qenë një bekim për kazinotë online. Me lojrat në internet duke marrë një hap të madh gjatë 10 viteve të fundit, PayPal ka lejuar lojtarët të shijojnë transaksione pa probleme. Kjo faqe https://betrating.sk/paypal-casino/ Përqendrohuni në kazinotë në internet që pranojnë PayPal si një metodë tërheqjeje dhe depozitimi. Këto janë kazinove themeluar që të gjithë lojtarët mund të besimit.

Nga të gjitha mënyrat e pagesës që shumë lojtarë në internet po kërkojnë, kazinoja që ofron PayPal është kazinoja që e ofron atë. Kjo sepse është një platformë pagese që përdoret shumë gjerësisht në të gjithë botën. Përdoret për shumë lloje transaksionesh që ndodhin në internet. Kazinotë në internet kanë ofruar mundësi depozitash për shumë vite. Megjithatë, disa kazinove nuk ofrojnë ato dhe ata kanë arsyet e tyre për këtë. Në disa raste, PayPal mund të mos lejojë depozita në platformën online të kazinosë. Mund të ketë kufizime për këtë, por kjo mund të jetë një nga arsyet pse disa kazino nuk e pranojnë atë.1

Kur depozitoni dhe tërhiqeni në kazinotë e huaja në internet me lojëra elektronike të parave të vërteta dhe lojëra të tjera, rekomandohet t’i kushtoni vëmendje tarifave të konvertimit. PayPal do të paguajë një tarifë konvertimi sa herë që ka ndonjë konvertim të monedhës të përfshirë në transaksion. Kur konvertoni bilancin dhe pranoni pagesën në një monedhë tjetër, do t’ju ngarkohet një tarifë prej 3% mbi kursin bazë të këmbimit.